Side walls

Filter
Sort results
incl. VAT
Product
Article number
RRP
Price
Price per unit
1141444
  • Flat connector
  • galvanized
€22.10
€22.10 incl. 19% VAT
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 1141444
€22.10
€22.10 incl. 19% VAT

Show shopping cart
1117472
  • Content: 250 g
  • Hardener not included
  • Color: blue
€21.20
€21.20 incl. 19% VAT
100 g = €8.48
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 1117472
  • Mix the hardener in a ratio of 1:10 with the polyester repair paint.
  • Apply the mixed compound evenly to the surface to be repaired. Use suitable tools to create a smooth and even layer.
  • Allow the repair mixture to dry completely.
  • After drying, the repaired surface can be sanded as required and further processed to achieve the desired finish.
€21.20
€21.20 incl. 19% VAT
100 g = €8.48

Show shopping cart

Products needed for installation

Polyester repair: hardener 20 ml.
€21.50
€21.50 incl. 19% VAT
100 ml = €107.50
6005309
  • Suitable for Duo and Uno
  • Without stickers and decor
  • Slope without a door cutout
  • Dimensions: 1005 x 1500 x 18 mm
€199.90
€199.90 incl. 19% VAT
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 6005309
  • Side wall for the sloped section without a door cutout
  • gray/white
  • solid wood panel
  • without mounting hardware

    The wall can also be used as an end wall; it must be adjusted and cut to size on site.
€199.90
€199.90 incl. 19% VAT

Show shopping cart
1117471
  • Color: anthracite - metallic
  • Content: 250 g
  • Hardener not included
€21.20
€21.20 incl. 19% VAT
100 g = €8.48
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 1117471
  • Mix the hardener in a ratio of 1:10 with the polyester repair paint.
  • Apply the mixed compound evenly to the surface to be repaired. Use suitable tools to create a smooth and even layer.
  • Allow the repair mixture to dry completely.
  • After drying, the repaired surface can be sanded as required and further processed to achieve the desired finish.
€21.20
€21.20 incl. 19% VAT
100 g = €8.48

Show shopping cart

Products needed for installation

Polyester repair: hardener 20 ml.
€21.50
€21.50 incl. 19% VAT
100 ml = €107.50
1117470
  • Colour silver
  • Content: 250 g
  • Hardener not included
€21.20
€21.20 incl. 19% VAT
100 g = €8.48
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 1117470
  • Mix the hardener in a ratio of 1:10 with the polyester repair paint.
  • Apply the mixed compound evenly to the surface to be repaired. Use suitable tools to create a smooth and even layer.
  • Allow the repair mixture to dry completely.
  • After drying, the repaired surface can be sanded as required and further processed to achieve the desired finish.
€21.20
€21.20 incl. 19% VAT
100 g = €8.48

Show shopping cart

Products needed for installation

Polyester repair: hardener 20 ml.
€21.50
€21.50 incl. 19% VAT
100 ml = €107.50
1117475
  • Colour white
  • Content: 250 g
  • Hardener not included
€21.20
€21.20 incl. 19% VAT
100 g = €8.48
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 1117475
  • Mix the hardener in a ratio of 1:10 with the polyester repair paint.
  • Apply the mixed compound evenly to the surface to be repaired. Use suitable tools to create a smooth and even layer.
  • Allow the repair mixture to dry completely.
  • After drying, the repaired surface can be sanded as required and further processed to achieve the desired finish.
€21.20
€21.20 incl. 19% VAT
100 g = €8.48

Show shopping cart

Products needed for installation

Polyester repair: hardener 20 ml.
€21.50
€21.50 incl. 19% VAT
100 ml = €107.50
1117478
  • Contents: 20 ml
€21.50
€21.50 incl. 19% VAT
100 ml = €107.50
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 1117478
  • Mix the hardener in a ratio of 1:10 with the polyester repair paint. (Please note that the polyester repair must be ordered separately)
  • Apply the mixed compound evenly to the surface to be repaired. Use suitable tools to create a smooth and even layer.
  • Allow the repair mixture to dry completely.
  • After drying, the repaired surface can be sanded as required and further processed to achieve the desired finish.
€21.50
€21.50 incl. 19% VAT
100 ml = €107.50

Show shopping cart
1141107
  • Without stickers and decor
  • Fits Duo and Uno
  • Side wall
€665.40
€665.40 incl. 19% VAT
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 1141107
  • anthracite/white
  • without mounting hardware
  • solid wood panel
€665.40
€665.40 incl. 19% VAT

Show shopping cart
6005308
  • Side wall
  • Fits Duo and Uno
  • Without stickers and decor
€642.90
€642.90 incl. 19% VAT
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 6005308
  • gray/white
  • without attachments
  • pure wooden panel
€642.90
€642.90 incl. 19% VAT

Show shopping cart
1001116
  • Holder with locking screw
  • Screw: M10
€10.90
€10.90 incl. 19% VAT
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 1001116
€10.90
€10.90 incl. 19% VAT

Show shopping cart
1000240
  • Tethering handle for horse trailers
  • galvanized
€16.30
€16.30 incl. 19% VAT
Product details
The item was successfully added to the shopping cart.
Artikelnummer: 1000240
€16.30
€16.30 incl. 19% VAT

Show shopping cart
Welcome to the Böckmann online shop

Our price display in the shop is always based on German delivery costs and taxes. For an updated price display, please select your country of delivery.